Tak Ahoj. :)
Som Marián a som profesionálny fotograf a pôsobím väčšinou niekde v okolí česko-slovenských hraníc. Veľmi často fotím automobily, ale čím ďalej, tým častejšie fotím produktové fotografie a portréty. No a v neposlednom rade svadby.


Ak by niekoho zaujímal úplný začiatok - tak v detstve som mal autá veľmi rád, už od malička som poznal všetky značky aj typy. Vždy som sa tešil až už konečne budem môcť šoférovať. Po 18 som vždy rád šoféroval a vybral som si aj technickú školu VUT, kde som chcel študovať práve automobily. Keď som sa na cviku z matematiky zamyslel a zistil som, že ma nebaví že ani len jediný predmet na tejto škole /prepáč, VUT. A vlastne. Ani nie/. Tak som ju opustil.
Keď som premýšľal, kam ísť so svojim životom ďalej, inšpirovali ma dvaja kamaráti. Jeden priamo - Jakub, ktorý študoval na JAMU a tým som sa o nej vlastne dozvedel. Druhý nepriamo - Adam, tým, že ma presvedčil, aby som s ním začal chodiť na "dramaťák" ešte na základnej škole. Obom som za tento vplyv veľmi vďačný.
Aby to nebolo úplne jednoduché, začal som na Jevištní technologii, ale po jednom roku som sa dohodol s p. docentom Francánom, že prejdem k nemu na obor Audiovizuálnej tvorby a divadla - ATD. Odtiaľ mám aj titul BcA. Takže úplne titulovaný umelec. Ha. :D
Dôležitá pre mňa bola aj firma Unifer a hlavne Standa, s ktorým som sa v nej zoznámil a ktorý vo mne spoznal nejaký ten fotografický automobilový talent a rozhodol sa ho využiť. Tak vyzeral postupný štart môjho fotenia.

Ďakujem všetkým na mojej doterajšej ceste a teším sa na všetkých s ktorými sa moja cesta ešte len stretne. :)
Back to Top